Ze względu na bardzo dużą różnorodność zleceń, materiałów oraz różnice w wymaganiach klientów każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Cena uzależniona jest m.in. od zastosowanej metody spawania, rodzaju spawanego materiału oraz wielkości i typu zlecenia. Przybliżone ceny ustalam podczas kontaktu telefonicznego, emailowego lub po wizycie klienta. Każdą pracę wyceniam tak, aby był to kompromis pomiędzy wysoką jakością usługi a atrakcyjną ceną.

Cennik usług spawalniczych w Olsztynie – co wpływa na cenę spawania?

Rodzaj materiału

Ostateczna cena uzależniona jest od rodzaju spawanego materiału. Niektóre metale spawa się trudniej ze względu na dodatkowe naprężenia i odkształcenia czy konieczność zastosowania specjalistycznych narzędzi, co podnosi ostateczną cenę zlecenia. Oczywiście mogą również występować różnice w cenie surowca, które mają wpływ na ostateczny koszt.

Metoda spawania

Wpływ na ostateczną cenę danego zlecenia ma rodzaj zastosowanej metody łączenia. W swoim warsztacie wykrzystuję głównie dwie metody spawania – metodę TIG oraz spawanie elektrodą otuloną (MMA). Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnej, czarnej, kwasoodpornej, żeliwa, mosiądzu. TiG-iem spawane są również cienkie blachy i rury. Zastosowanie metody MMA to z kolei spawanie konstrukcji stalowych w różnych gałęziach przemysłu. Jest to metoda uniwersalna ze względu na gatunek stali. W zależności od spawanego materiału, wybieram optymalną metodę spawania.

Wielkości i typu zlecenia

W przypadku większych zamówień lub stałej współpracy, można liczyć na dodatkowe rabaty na usługi spawalnicze. Zniżki przewidziane są również dla stałych klientów.
Spawanie – cennik usług spawalniczych z dojazdem do Klienta

W przypadku spawania u klienta (w obrębie 100 km od Olsztyna) na terenie takich miast, jak: Ostróda, Mrągowo,Elbląg ,Kętrzyn , itp. ostateczna cena może być nieco wyższa ze względu na konieczność dojazdu do danego miejsca.

Cena spawania z dojazdem do klienta
Koszt
Spawanie z dojazdem
od 300 zł
Przyjazd i mała przeróbka gazu z protokołem szczelności
od 350 zł
Przyjazd w godzinach wieczornych/nocnych w ramach pomocy gazowej
od 400 zł
Badanie szczelności i protokół szczelności
200 zł
Przeróbka trawersu/konstrukcji stalowej
od 1000 zł
Grzejniki z montażem
od 400 zł
Doszczelnianie instalacji gazowej
od 350 zł
Wycięcie starej instalacji gazowej w mieszkaniu
400 zł
Metr instalacji gazowej
od 130 zł
Pełne przyłącze gazowe domu prywatnego
2500-5000 zł
Spawanie na warsztacie                                
Koszt
Spawanie drobiazgu ze stali/nierdzewki
od 70 zł
Spawanie żeliwa
od 250 zł
Spawanie żeliwa na szczelność
od 400 zł
Spawanie stali + próba szczelności
200 zł
Spawanie aluminium/mosiądzu
od 350 zł
Wycięcie i wspawanie tłumika w samochodzie
250 zł

Wycena indywidualna z dojazdem do klienta i porada/konsultacja jest za darmo.
Przy większych ilościach cena do negocjacji*